15 luty 2026
- Dziękuje za wszelkie ofiary składane na tace na utrzymanie naszego kościoła. Wyrażam wdzięczność za troskę i zaangażowanie w utrzymanie parafii.
- W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Tadeusza Wojdy SAC, decyzją Biskupa Elbląskiego, w dzisiejszą niedzielę na terenie diecezji elbląskiej, po każdej Mszy świętej, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. Zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
- W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu, czyli nasze przygotowanie do Świąt Paschalnych. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10:00 i 18:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych, jemy dwa razy lekko i raz do syta. Post obowiązuje osoby w wieku od 14 do 60 lat. Nie obowiązuje osób chorych, kobiet w ciąży i ciężko pracujących.
- Rekolekcje parafialne przeżywać będziemy od 26 do 28 lutego, poprowadzi je dla nas ks. Rektor WSD w Elblągu, ks. dr Jakub Altman. Już teraz zachęcam do tego aby znaleźć czas na to aby skorzystać z nauk rekolekcyjnych.
Intencje : 16 – 22 luty 2026
| MIŁORADZ | |
| Poniedziałek | BEZ MSZY |
| Wtorek | BEZ MSZY |
| Środa | 10:00 – w intencji Panu Bogu wiadomej 18:00 – Śp. Teresa Plackowska – intencja od rodziny Kochanowicz i Moniki, Malwiny i Elżbiety z rodziną |
| Czwartek | 17:00 – w intencji Panu Bogu wiadomej |
| Piątek | BEZ MSZY |
| Sobota | 8:00 – w intencji Panu Bogu wiadomej |
| Niedziela | 8:00 – Śp. Krzysztof Wanke w 14 rocznicę śmierci. 12:00 – o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla: Katarzyny, Jana, Kacpra i Karola. |